woensdag, 16 december, 2020 De lockdowns die in veel landen van kracht zijn ter bestrijding van de verspreiding van het coronavirus, zullen relatief weinig invloed hebben op de zuivelprijzen. Dit voorspelden zuivelanalisten Richard Schepers en Daniëlle Duijndam van de Rabobank in een webinar voor melkveehouders. Melkprijs stabielDe analisten verwachten voor de komende maanden een stabiele melkprijs, die op het niveau van de afgelopen maanden blijft. ‘De zuivelverwerkers hebben van de situatie in het voorjaar geleerd en kunnen nu beter anticiperen op de verschuiving van de vraag van foodservice naar retail’, gaven ze aan. ‘Bovendien zijn de opgebouwde voorraden van boter, kaas en melkpoeder minder groot dan verwacht.’ Als onzekerheden in de markt noemden Schepers en Duijndam de uitwerking van de Brexit en de algemene economische ontwikkeling. Marge onder drukDe analisten zien zowel in Europa als in de rest van de wereld een afvlakking van de groei van de melkproductie. Ook in Nederland staat, als gevolg van de beperkte ruwvoervoorraad op veel bedrijven, de melkproductie onder druk. Door aanhoudend hoge krachtvoerprijzen (met name voor soja) in combinatie met een gelijkblijvende melkprijs zit een structurele verbetering van de marge er voor Nederlandse melkveehouders volgens de Rabobank voorlopig niet in.
1 reactie
|
Rabobank: ‘Lockdown heeft weinig invloed op melkprijs’
De lockdowns die in veel landen van kracht zijn ter bestrijding van de verspreiding van het coronavirus, zullen relatief weinig invloed hebben op de zuivelprijzen.
Dit voorspelden zuivelanalisten Richard Schepers en Daniëlle Duijndam van de Rabobank in een webinar voor melkveehouders.
Melkprijs stabiel
De analisten verwachten voor de komende maanden een stabiele melkprijs, die op het niveau van de afgelopen maanden blijft. ‘De zuivelverwerkers hebben van de situatie in het voorjaar geleerd en kunnen nu beter anticiperen op de verschuiving van de vraag van foodservice naar retail’, gaven ze aan. ‘Bovendien zijn de opgebouwde voorraden van boter, kaas en melkpoeder minder groot dan verwacht.’ Als onzekerheden in de markt noemden Schepers en Duijndam de uitwerking van de Brexit en de algemene economische ontwikkeling.
Marge onder druk
De analisten zien zowel in Europa als in de rest van de wereld een afvlakking van de groei van de melkproductie. Ook in Nederland staat, als gevolg van de beperkte ruwvoervoorraad op veel bedrijven, de melkproductie onder druk. Door aanhoudend hoge krachtvoerprijzen (met name voor soja) in combinatie met een gelijkblijvende melkprijs zit een structurele verbetering van de marge er voor Nederlandse melkveehouders volgens de Rabobank voorlopig niet in.
Reacties
kerst pakket inkoppen zijn
REAGEER