NMV blijft lid van ZuivelNL maar wil per direct kunnen opstappen


De NMV wil direct uit ZuivelNL kunnen als er keuzes worden gemaakt waar de organisatie niet achter staat
maandag, 23 december, 2019

De Nederlandse Melkveehouders Vakbond blijft voorlopig lid van ZuivelNL, maar wil de mogelijkheid hebben om per direct op te zeggen. Dit is op te maken uit een bericht op de website van de NMV.

Op 30 september stuurde de NMV een brief naar ZuivelNL om het juridisch mogelijk te maken per 1 januari 2020 het lidmaatschap op te zeggen. Aanleiding was onrust onder de leden over het adviesrapport van de commissie-Remkes. Hieruit ontstond de suggestie dat ZuivelNL via een algemeenverbindendverklaring latente ruimte in stikstofvergunningen zou kunnen innemen. Deze suggestie werd door ZuivelNL gecorigeerd.

Direct opstappen

In een verklaring op de website meldt de NMV nu dat er een juridische brief naar ZuivelNL is gestuurd. Hierin wordt verzocht om een toezegging dat de belangenbehartiger per direct de ketenorganisatie kan verlaten op het moment dat er beslissingen worden genomen waar de NMV niet achter staat. ‘Wij houden bij voorkeur het lidmaatschap in stand, omdat ZuivelNL van meerwaarde moet worden voor de melkveehouderij. NMV laat daar graag de stem van onze leden horen, maar het mag nooit nadelige gevolgen voor onze leden hebben’, aldus de verklaring.

 

 


0 reacties

De NMV wil direct uit ZuivelNL kunnen als er keuzes worden gemaakt waar de organisatie niet achter staat
maandag, 23 december, 2019

De Nederlandse Melkveehouders Vakbond blijft voorlopig lid van ZuivelNL, maar wil de mogelijkheid hebben om per direct op te zeggen. Dit is op te maken uit een bericht op de website van de NMV.

Op 30 september stuurde de NMV een brief naar ZuivelNL om het juridisch mogelijk te maken per 1 januari 2020 het lidmaatschap op te zeggen. Aanleiding was onrust onder de leden over het adviesrapport van de commissie-Remkes. Hieruit ontstond de suggestie dat ZuivelNL via een algemeenverbindendverklaring latente ruimte in stikstofvergunningen zou kunnen innemen. Deze suggestie werd door ZuivelNL gecorigeerd.

Direct opstappen

In een verklaring op de website meldt de NMV nu dat er een juridische brief naar ZuivelNL is gestuurd. Hierin wordt verzocht om een toezegging dat de belangenbehartiger per direct de ketenorganisatie kan verlaten op het moment dat er beslissingen worden genomen waar de NMV niet achter staat. ‘Wij houden bij voorkeur het lidmaatschap in stand, omdat ZuivelNL van meerwaarde moet worden voor de melkveehouderij. NMV laat daar graag de stem van onze leden horen, maar het mag nooit nadelige gevolgen voor onze leden hebben’, aldus de verklaring.

 

 

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.