Milk Trading Company verdubbelt naar 77 miljoen kilo melk


De MTC realiseerde in 2019 een nettoresultaat van 1,68 euro per 100 kilo melk
woensdag, 22 januari, 2020

De Mik Trading Company (MTC), de coöperatie die namens veehouders in Nederland en Vlaanderen melkprijsrisico’s afdekt op de termijnmarkt, sluit in 2020 voor 77 miljoen kilo melk aan contracten af. Dit is bijna een verdubbeling ten opzichte van afgelopen jaar.

De groei komt deels voor rekening van bestaande leden die voor een groter volume per bedrijf intekenden. Daarnaast zijn een 50-tal nieuwe veehouders toegetreden. In totaal heeft de MTC nu 220 leden.

Plus 1,68 euro per 100 kilo melk

De MTC realiseerde in 2019 een nettoresultaat van 1,68 euro per 100 kilo melk. ‘Daarmee zijn de leden tevreden. Maar het was voor hen natuurlijk nog beter geweest als de melkprijs in de fysieke markt wat minder was achtergebleven bij de termijnmarkt’, nuanceert bestuurslid Niek Groot Wassink het resultaat.

Voor 2020 al veel vastgezet

‘We hebben ook voor 2020 al een groot deel van het volume kunnen vastzetten voor prijzen waar onze leden dik tevreden mee zijn’, vertelt de adviseur van DLV Advies. ‘Wat dit voor hen uiteindelijk voor plus oplevert, is afhankelijk van de ontwikkelingen op de fysieke markt’, geeft hij aan. ‘Maar de ervaring leert dat met vastzetten van prijzen op de termijnmarkt gemiddeld een nettoresultaat van 1,50 tot 2 euro per 100 kilo melk gehaald kan worden.’

Informatiebijeenkomsten in najaar

Wassink geeft aan dat komend najaar opnieuw informatiebijeenkomsten georganiseerd zullen worden voor veehouders die overwegen per 1 januari 2021 lid van MTC te worden. Tussentijds instappen is niet mogelijk.

 


0 reacties

De MTC realiseerde in 2019 een nettoresultaat van 1,68 euro per 100 kilo melk
woensdag, 22 januari, 2020

De Mik Trading Company (MTC), de coöperatie die namens veehouders in Nederland en Vlaanderen melkprijsrisico’s afdekt op de termijnmarkt, sluit in 2020 voor 77 miljoen kilo melk aan contracten af. Dit is bijna een verdubbeling ten opzichte van afgelopen jaar.

De groei komt deels voor rekening van bestaande leden die voor een groter volume per bedrijf intekenden. Daarnaast zijn een 50-tal nieuwe veehouders toegetreden. In totaal heeft de MTC nu 220 leden.

Plus 1,68 euro per 100 kilo melk

De MTC realiseerde in 2019 een nettoresultaat van 1,68 euro per 100 kilo melk. ‘Daarmee zijn de leden tevreden. Maar het was voor hen natuurlijk nog beter geweest als de melkprijs in de fysieke markt wat minder was achtergebleven bij de termijnmarkt’, nuanceert bestuurslid Niek Groot Wassink het resultaat.

Voor 2020 al veel vastgezet

‘We hebben ook voor 2020 al een groot deel van het volume kunnen vastzetten voor prijzen waar onze leden dik tevreden mee zijn’, vertelt de adviseur van DLV Advies. ‘Wat dit voor hen uiteindelijk voor plus oplevert, is afhankelijk van de ontwikkelingen op de fysieke markt’, geeft hij aan. ‘Maar de ervaring leert dat met vastzetten van prijzen op de termijnmarkt gemiddeld een nettoresultaat van 1,50 tot 2 euro per 100 kilo melk gehaald kan worden.’

Informatiebijeenkomsten in najaar

Wassink geeft aan dat komend najaar opnieuw informatiebijeenkomsten georganiseerd zullen worden voor veehouders die overwegen per 1 januari 2021 lid van MTC te worden. Tussentijds instappen is niet mogelijk.

 

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.