LTO ziet stikstofplannen als tussenstap en wil ledenenquête


donderdag, 5 december, 2019

Belangenorganisatie LTO Nederland noemt de voorlopige stikstofplannen die het kabinet gisteren presenteerde ‘een tussenstap’, en wil haar leden via een enquête raadplegen over de te ondernemen vervolgstappen.

‘De mening van onze leden is belangrijk bij de bepaling van onze inzet in de stikstofcrisis’, aldus Marc Calon, voorzitter van LTO Nederland. ‘De minister kan de frustratie van de boeren niet naast zich neerleggen. Er is sprake van een vertrouwenscrisis.’

Nog altijd geen drempelwaarde 

Gisteren presenteerde minister Carola Schouten herziene beleidsmaatregelen over de stikstofproblematiek. Daaruit bleek dat er nog steeds geen drempelwaarde wordt ingevoerd en dat er vastgehouden wordt aan de 30 procent afroming bij aan- of verkoop van stikstofruimte, het zogenaamde externe salderen.

Vier gesprekken met ministerie

Ook Agractie en Farmers Force Defensie kondigden gisteren al aan dat er in gezamenlijk verband via het LandbouwCollectief nog altijd gesproken wordt met de minister, maar dat de inmiddels vier gevoerde overleggen nog geen concreet resultaat hebben opgeleverd. De organisaties zinspeelden op nieuwe acties wanneer er aan het eisenpakket van het LandbouwCollectief niet wordt voldaan.


0 reacties

donderdag, 5 december, 2019

Belangenorganisatie LTO Nederland noemt de voorlopige stikstofplannen die het kabinet gisteren presenteerde ‘een tussenstap’, en wil haar leden via een enquête raadplegen over de te ondernemen vervolgstappen.

‘De mening van onze leden is belangrijk bij de bepaling van onze inzet in de stikstofcrisis’, aldus Marc Calon, voorzitter van LTO Nederland. ‘De minister kan de frustratie van de boeren niet naast zich neerleggen. Er is sprake van een vertrouwenscrisis.’

Nog altijd geen drempelwaarde 

Gisteren presenteerde minister Carola Schouten herziene beleidsmaatregelen over de stikstofproblematiek. Daaruit bleek dat er nog steeds geen drempelwaarde wordt ingevoerd en dat er vastgehouden wordt aan de 30 procent afroming bij aan- of verkoop van stikstofruimte, het zogenaamde externe salderen.

Vier gesprekken met ministerie

Ook Agractie en Farmers Force Defensie kondigden gisteren al aan dat er in gezamenlijk verband via het LandbouwCollectief nog altijd gesproken wordt met de minister, maar dat de inmiddels vier gevoerde overleggen nog geen concreet resultaat hebben opgeleverd. De organisaties zinspeelden op nieuwe acties wanneer er aan het eisenpakket van het LandbouwCollectief niet wordt voldaan.

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.