Leden Milcobel kunnen toch ongestoord blijven groeien


Het melkaanbod bij Milcobel groeide in vijf jaar tijd met 35 procent
donderdag, 7 januari, 2021

Goed nieuws voor Milcobel-leden met groeiplannen: het plan om per liter ‘groeimelk’ 7,50 euro per 100 liter melk aan ledenkapitaal versneld bij te storten is van de baan.

‘We hebben een nieuw evenwicht gevonden in onze melksychronisatie’, zo vertelt Eddy Leloup, directeur Milk & Farms bij Milcobel. ‘Door het vertrek van een aantal leden hebben we in beeld hoeveel melk we nu te verwerken krijgen. De behoefte om de groeitoename te moeten vertragen is er niet meer.’ Wel blijft volgens Leloup het voorstel van kracht waarbij wordt voorzien in een algemene versterking van het ledenkapitaal met een verhoging van 2,5 euro per 100 liter over een periode van 7 jaar.

35 procent groei in 5 jaar tijd

De Belgische zuivelcoöperatie maakte eind vorig jaar plannen bekend die moeten zorgen voor een hogere melkprijs en een betere solvabiliteit van de organisatie. De onstuimige groei van het melkaanbod zorgde ervoor dat veel melk niet voldoende tot waarde kon worden gebracht via het bestaande productportfolio. In vijf jaar tijd steeg het melkaanbod met 35 procent naar 1,7 miljard kg.

Melkaanbod is afgenomen

Daarom stelde de nieuwe CEO Nils van Dam voor om de groei in te dammen via het halveren van de hoeveelheidstoeslag en het direct bijstorten van kapitaal over geleverde groeimelk. Maar nu het melkaanbod afgenomen is omdat een aantal leden naar andere zuivelpartijen is uitgeweken, vervalt het voorstel over groeimelk.

Morgen organiseert de coöperatie een ledenwebinar met cijfers over het verwachte melkaanbod voor de komende periode. ‘Het is in elk geval goed nieuws voor onze leden die flinke groeiplannen hebben’, zo besluit Leloup.

 Het melkaanbod bij Milcobel groeide in vijf jaar tijd met 35 procent
donderdag, 7 januari, 2021

Goed nieuws voor Milcobel-leden met groeiplannen: het plan om per liter ‘groeimelk’ 7,50 euro per 100 liter melk aan ledenkapitaal versneld bij te storten is van de baan.

‘We hebben een nieuw evenwicht gevonden in onze melksychronisatie’, zo vertelt Eddy Leloup, directeur Milk & Farms bij Milcobel. ‘Door het vertrek van een aantal leden hebben we in beeld hoeveel melk we nu te verwerken krijgen. De behoefte om de groeitoename te moeten vertragen is er niet meer.’ Wel blijft volgens Leloup het voorstel van kracht waarbij wordt voorzien in een algemene versterking van het ledenkapitaal met een verhoging van 2,5 euro per 100 liter over een periode van 7 jaar.

35 procent groei in 5 jaar tijd

De Belgische zuivelcoöperatie maakte eind vorig jaar plannen bekend die moeten zorgen voor een hogere melkprijs en een betere solvabiliteit van de organisatie. De onstuimige groei van het melkaanbod zorgde ervoor dat veel melk niet voldoende tot waarde kon worden gebracht via het bestaande productportfolio. In vijf jaar tijd steeg het melkaanbod met 35 procent naar 1,7 miljard kg.

Melkaanbod is afgenomen

Daarom stelde de nieuwe CEO Nils van Dam voor om de groei in te dammen via het halveren van de hoeveelheidstoeslag en het direct bijstorten van kapitaal over geleverde groeimelk. Maar nu het melkaanbod afgenomen is omdat een aantal leden naar andere zuivelpartijen is uitgeweken, vervalt het voorstel over groeimelk.

Morgen organiseert de coöperatie een ledenwebinar met cijfers over het verwachte melkaanbod voor de komende periode. ‘Het is in elk geval goed nieuws voor onze leden die flinke groeiplannen hebben’, zo besluit Leloup.

 Reacties


REAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.