vrijdag, 23 april, 2021 De Braziliaanse ki-markt groeit in sneltreinvaart. In het boekjaar 2019-2020 breidde het aantal inseminaties uit met zo’n 22 miljoen stuks, een groei van 31 procent. Ook het jaar daarvoor groeide de Braziliaanse ki-markt al met 19 procent. Vleesvee is duidelijk de aanjager van die klinkende getallen. De inseminatiemarkt voor melkvee breidde afgelopen jaar met zo’n 10 tot 12 procent uit. De groei bij vleesvee lag beduidend hoger. Grotere vraag uit ChinaDe toegenomen vraag van China naar vlees is volgens Rudi den Hartog, die de Zuid-Amerikaanse vestiging van CRV leidt, de oorzaak van die groei. ‘Vanwege de uitbraak van varkenspest in China in 2018 is de vraag naar varkens- en kippenvlees uit Brazilië enorm toegenomen. In het kielzog daarvan groeide ook de vraag naar rundvlees. De vleesprijzen zijn flink gestegen, wat ondernemers stimuleerde om uit breiden.’ Slechts 22 procent geïnsemineerdBrazilië telt zo’n 214 miljoen runderen. Vleesvee neemt van de Braziliaanse veestapel ruim driekwart voor rekening; bijna een kwart komt op het conto van melkvee. ‘Maar de inseminatiegraad is laag: slechts 22 procent van de vrouwelijke dieren in de vruchtbare leeftijd wordt geïnsemineerd’, geeft Den Hartog aan. ‘Bij melkvee ligt dat percentage zelfs nog iets lager. Daar ligt dus nog een enorm potentieel.’ Het aprilnummer van Veeteelt, dat vanaf vandaag in de bus valt, bevat een achtergrondverhaal over de Zuid-Amerikaanse vestiging van CRV in Brazilië.
0 reacties
|
Inseminatiemarkt in Brazilië met 31 procent gegroeid
De Braziliaanse ki-markt groeit in sneltreinvaart. In het boekjaar 2019-2020 breidde het aantal inseminaties uit met zo’n 22 miljoen stuks, een groei van 31 procent. Ook het jaar daarvoor groeide de Braziliaanse ki-markt al met 19 procent.
Vleesvee is duidelijk de aanjager van die klinkende getallen. De inseminatiemarkt voor melkvee breidde afgelopen jaar met zo’n 10 tot 12 procent uit. De groei bij vleesvee lag beduidend hoger.
Grotere vraag uit China
De toegenomen vraag van China naar vlees is volgens Rudi den Hartog, die de Zuid-Amerikaanse vestiging van CRV leidt, de oorzaak van die groei. ‘Vanwege de uitbraak van varkenspest in China in 2018 is de vraag naar varkens- en kippenvlees uit Brazilië enorm toegenomen. In het kielzog daarvan groeide ook de vraag naar rundvlees. De vleesprijzen zijn flink gestegen, wat ondernemers stimuleerde om uit breiden.’
Slechts 22 procent geïnsemineerd
Brazilië telt zo’n 214 miljoen runderen. Vleesvee neemt van de Braziliaanse veestapel ruim driekwart voor rekening; bijna een kwart komt op het conto van melkvee. ‘Maar de inseminatiegraad is laag: slechts 22 procent van de vrouwelijke dieren in de vruchtbare leeftijd wordt geïnsemineerd’, geeft Den Hartog aan. ‘Bij melkvee ligt dat percentage zelfs nog iets lager. Daar ligt dus nog een enorm potentieel.’
Het aprilnummer van Veeteelt, dat vanaf vandaag in de bus valt, bevat een achtergrondverhaal over de Zuid-Amerikaanse vestiging van CRV in Brazilië.
REAGEER