maandag, 14 juni, 2021 Ook afgelopen kalenderjaar is de melkplas die een gemiddeld bedrijf in Vlaanderen produceerde snel doorgestegen. Met ruim 740.000 kilogram is er sprake van een toename van een halve ton. In 2019 lag de gemiddelde melkplas van een Vlaams melkveebedrijf nog op ruim 690.000 kilogram. In Wallonië liggen de gemiddelde melkleveringen een stuk lager. Afgelopen jaar noteerden de Waalse melkveebedrijven gemiddeld 480.000 kilogram. Dat blijkt uit de jaarstatitieken van BCZ, de overkoepelende organisatie voor Belgische zuivelverwerkers. 17 procent bedrijven levert miljoen of meerInmiddels produceert in België 47 procent van de bedrijven meer dan 500.000 kilo melk. Met elkaar zijn die verantwoordelijk voor 78 procent van de totale Belgische melkleveringen. In 2013-2014 lag het percentage bedrijven dat meer dan 5 ton melk afleverde op nog maar 25,7 procent. Het aandeel bedrijven dat meer dan een miljoen liter melk aflevert, stijgt ook door en ligt in België inmiddels op 17 procent. Met elkaar zijn deze melkleveranciers zelfs al goed voor 44 procent van de totale leveringen.
0 reacties
|
Gemiddelde melkplas blijft snel stijgen in Vlaanderen
![]() |
Ook afgelopen kalenderjaar is de melkplas die een gemiddeld bedrijf in Vlaanderen produceerde snel doorgestegen. Met ruim 740.000 kilogram is er sprake van een toename van een halve ton.
In 2019 lag de gemiddelde melkplas van een Vlaams melkveebedrijf nog op ruim 690.000 kilogram. In Wallonië liggen de gemiddelde melkleveringen een stuk lager. Afgelopen jaar noteerden de Waalse melkveebedrijven gemiddeld 480.000 kilogram. Dat blijkt uit de jaarstatitieken van BCZ, de overkoepelende organisatie voor Belgische zuivelverwerkers.
17 procent bedrijven levert miljoen of meer
Inmiddels produceert in België 47 procent van de bedrijven meer dan 500.000 kilo melk. Met elkaar zijn die verantwoordelijk voor 78 procent van de totale Belgische melkleveringen. In 2013-2014 lag het percentage bedrijven dat meer dan 5 ton melk afleverde op nog maar 25,7 procent.
Het aandeel bedrijven dat meer dan een miljoen liter melk aflevert, stijgt ook door en ligt in België inmiddels op 17 procent. Met elkaar zijn deze melkleveranciers zelfs al goed voor 44 procent van de totale leveringen.
REAGEER