maandag, 27 mei, 2019 De garantieprijs voor boerderijmelk die melkveehouders leveren aan FrieslandCampina, stijgt voor de maand juni naar 35,75 euro per 100 kilo melk. Dat is een plus van 0,50 euro ten opzichte van de garantieprijs over de maand mei. De zuivelverwerker verklaart de prijsstijging met de verwachting dat de boerderijmelkprijzen van referentiebedrijven zullen toenemen. De prijsstijging omvat een neerwaartse correctie van 0,11 euro door de inschatting van melkprijzen in eerdere maanden. Biologischemelkprijs omlaagDe melkprijs van 2019 staat met het huidige niveau nog altijd op een tweede plaats van de afgelopen vijf jaar. Alleen in 2017 lag de garantieprijs in juni met 36,75 wat hoger. Vorig jaar lag het prijsniveau voor boerderijmelk in dezelfde maand op 34,25 euro. De garantieprijs voor biologische melk daalt voor juni met 1,25 euro ten opzichte van een maand eerder en komt nu op 47,25 euro. De prijsdaling is onder andere het gevolg van een correctie van 0,55 euro door te hoog ingeschatte prijzen van biologische boerderijmelk van referentiebedrijven.
0 reacties
|
Garantieprijs RFC stijgt naar 35,75 euro
De garantieprijs voor boerderijmelk die melkveehouders leveren aan FrieslandCampina, stijgt voor de maand juni naar 35,75 euro per 100 kilo melk. Dat is een plus van 0,50 euro ten opzichte van de garantieprijs over de maand mei.
De zuivelverwerker verklaart de prijsstijging met de verwachting dat de boerderijmelkprijzen van referentiebedrijven zullen toenemen. De prijsstijging omvat een neerwaartse correctie van 0,11 euro door de inschatting van melkprijzen in eerdere maanden.
Biologischemelkprijs omlaag
De melkprijs van 2019 staat met het huidige niveau nog altijd op een tweede plaats van de afgelopen vijf jaar. Alleen in 2017 lag de garantieprijs in juni met 36,75 wat hoger. Vorig jaar lag het prijsniveau voor boerderijmelk in dezelfde maand op 34,25 euro.
De garantieprijs voor biologische melk daalt voor juni met 1,25 euro ten opzichte van een maand eerder en komt nu op 47,25 euro. De prijsdaling is onder andere het gevolg van een correctie van 0,55 euro door te hoog ingeschatte prijzen van biologische boerderijmelk van referentiebedrijven.
REAGEER