FrieslandCampina gaat nieuwe leden toelaten


FrieslandCampina gaat actief op zoek naar nieuwe leden
donderdag, 9 juni, 2022

Zuivelcoöperatie FrieslandCampina gaat nieuwe leden uit Nederland, België en Duitsland toelaten. Het entreegeld om toe te treden wordt verlaagd van 15 euro naar 5 euro per 100 kg melk.

Voor de koerswijziging heeft de ledenraad vandaag groen licht gegeven, zo schrijft de organisatie.

Schaalgrootte belangrijk

‘We willen een aantrekkelijke coöperatie zijn en blijven voor onze leden-melkveehouders en daarvoor is voldoende schaalgrootte van belang’, zo stelt Sybren Attema, voorzitter van Zuivelcoöperatie FrieslandCampina. ‘Dit draagt namelijk bij aan continuïteit, een goede concurrentiepositie, een optimale bezetting van ons productienetwerk en daarmee een brede beschikbaarheid van onze producten en merken in de markt.’

Sinds 2008 gaan nieuwe leden 

Vanaf de fusie van Friesland Foods en Campina eind 2008 tot nu toe was het alleen onder zeer strikte voorwaarden mogelijk om een lidmaatschap van FrieslandCampina aan te vragen. Daar komt nu verandering in. Om het verkrijgen van een lidmaatschap via een samenwerking met een zittend lid te versoepelen, is de periode van samenwerking verkort van vijf jaar naar drie jaar. Daarnaast stelt de coöperatie zich open voor nieuwe leden die starten of nu aan een andere afnemer leveren.

Geen grupstalboeren

Nieuwe leden moeten niet alleen voldoen aan de eisen van Foqus Planet, FrieslandCampina stelt ook als voorwaarde dat melkkoeien het hele jaar bewegingsvrijheid hebben. Daarmee lijken veehouders met een grupstal voor melkkoeien uitgesloten van toetreding.


0 reacties

FrieslandCampina gaat actief op zoek naar nieuwe leden
donderdag, 9 juni, 2022

Zuivelcoöperatie FrieslandCampina gaat nieuwe leden uit Nederland, België en Duitsland toelaten. Het entreegeld om toe te treden wordt verlaagd van 15 euro naar 5 euro per 100 kg melk.

Voor de koerswijziging heeft de ledenraad vandaag groen licht gegeven, zo schrijft de organisatie.

Schaalgrootte belangrijk

‘We willen een aantrekkelijke coöperatie zijn en blijven voor onze leden-melkveehouders en daarvoor is voldoende schaalgrootte van belang’, zo stelt Sybren Attema, voorzitter van Zuivelcoöperatie FrieslandCampina. ‘Dit draagt namelijk bij aan continuïteit, een goede concurrentiepositie, een optimale bezetting van ons productienetwerk en daarmee een brede beschikbaarheid van onze producten en merken in de markt.’

Sinds 2008 gaan nieuwe leden 

Vanaf de fusie van Friesland Foods en Campina eind 2008 tot nu toe was het alleen onder zeer strikte voorwaarden mogelijk om een lidmaatschap van FrieslandCampina aan te vragen. Daar komt nu verandering in. Om het verkrijgen van een lidmaatschap via een samenwerking met een zittend lid te versoepelen, is de periode van samenwerking verkort van vijf jaar naar drie jaar. Daarnaast stelt de coöperatie zich open voor nieuwe leden die starten of nu aan een andere afnemer leveren.

Geen grupstalboeren

Nieuwe leden moeten niet alleen voldoen aan de eisen van Foqus Planet, FrieslandCampina stelt ook als voorwaarde dat melkkoeien het hele jaar bewegingsvrijheid hebben. Daarmee lijken veehouders met een grupstal voor melkkoeien uitgesloten van toetreding.

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.