maandag, 4 mei, 2020 Het bekende papieren Vervoersbewijs dierlijke meststoffen wordt naar verwachting op korte termijn vervangen door een app. Minister Schouten van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit streeft naar de invoering van een digitaal vervoersbewijs per 1 januari 2021. Volgens AgriHolland kunnen mesttransporten hierdoor sneller, efficiënter en zoveel mogelijk geautomatiseerd worden verwerkt. Ook kunnen mesttransporten hierdoor nog beter digitaal worden gevolgd. Dit moet volgens minister Schouten het vertrouwen in een eerlijke mestketen herstellen. Beter controleren en sneller beboetenDoor de inzet van datatechnieken en sensoren op voertuigen en machines kan er gerichter worden gecontroleerd op afwijkende transportbewegingen. Daarnaast maakt digitalisering het mogelijk maken om sneller te beboeten. De ketenpartijen willen het systeem zoveel mogelijk automatiseren via het voertuigvolgsysteem en het toepasbaar maken via bijvoorbeeld een app. Het voorstel van de minister voor de uitvoeringsregeling volgt later dit jaar.
0 reacties
|
Digitaal vervoersbewijs dierlijke mest op komst
Het bekende papieren Vervoersbewijs dierlijke meststoffen wordt naar verwachting op korte termijn vervangen door een app. Minister Schouten van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit streeft naar de invoering van een digitaal vervoersbewijs per 1 januari 2021.
Volgens AgriHolland kunnen mesttransporten hierdoor sneller, efficiënter en zoveel mogelijk geautomatiseerd worden verwerkt. Ook kunnen mesttransporten hierdoor nog beter digitaal worden gevolgd. Dit moet volgens minister Schouten het vertrouwen in een eerlijke mestketen herstellen.
Beter controleren en sneller beboeten
Door de inzet van datatechnieken en sensoren op voertuigen en machines kan er gerichter worden gecontroleerd op afwijkende transportbewegingen. Daarnaast maakt digitalisering het mogelijk maken om sneller te beboeten. De ketenpartijen willen het systeem zoveel mogelijk automatiseren via het voertuigvolgsysteem en het toepasbaar maken via bijvoorbeeld een app. Het voorstel van de minister voor de uitvoeringsregeling volgt later dit jaar.
REAGEER