CRV mag weer wijzigingen doorvoeren in diergegevens


Door zeer intensief contact met de RVO en de NVWA mag CRV nu weer wijzigingen in diergegevens aanbrengen
vrijdag, 16 februari, 2018

De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) heeft CRV met onmiddellijke ingang toestemming gegeven om wijzigingen door te voeren in de diergegevens binnen haar eigen systemen.

Veehouders die bewijsmateriaal moeten verzamelen of wijzigingen moeten doorvoeren om hun bedrijf te deblokkeren, kunnen hiervoor contact opnemen met CRV en het bedrijf verzoeken de acties uit te voeren. CRV heeft per direct de capaciteit van de klantenservice opgeschaald om de verwachte toestroom van vragen aan te kunnen.

Vertrouwen in systeem CRV

Volgens Roald van Noort, directievoorzitter van CRV, is het opheffen van de restrictie tot stand gekomen door een zeer intensief contact met de RVO en de NVWA. ‘Gedurende dit proces konden we de afgelopen dagen helaas niet veel zeggen, waarvoor we onze excuses aanbieden’, aldus Van Noort. ‘Maar dit is het resultaat dat we hebben bereikt voor onze leden-veehouders, zoals het een coöperatie betaamt. Hieruit blijkt ook het vertrouwen dat de RVO heeft in de betrouwbaarheid van ons systeem en onze gegevensverwerking.’

Speciale commissie verdachte dierbewegingen

Veehouders die de klantenservice van CRV verzoeken om wijzigingen door te voeren in de CRV-systemen, krijgen na afloop een overzicht, dat als bewijsmateriaal kan dienen voor het deblokkeren van hun bedrijf bij de RVO.

CRV heeft wel een speciale commissie ingesteld, mocht een veehouder ‘met verdachte dierbewegingen’ zich bij CRV melden met het verzoek tot wijzigingen. Uiteindelijk kan via een directiebesluit de beslissing vallen om de gevraagde wijzigingen niet door te voeren en/of geen informatie te verstrekken. ‘Dit is een rol die CRV niet eerder heeft gehad, maar nu wel moet nemen met het oog op de Wet op de economische delicten’, aldus Van Noort.

Gegevens veilig

CRV benadrukt richting veehouders dat de gegevens en het verzoek om wijzigingen door te voeren door CRV volkomen veilig zijn. Van Noort: ‘We zullen dit vanuit de Wet bescherming persoonsgegevens ook niet rapporteren naar wie dan ook. Alleen als de NVWA opnieuw data van CRV vordert, kan het zijn dat er gegevens overlegd moeten worden aan de overheid.’

CRV heeft de overheid verzocht om de eigen merkertest, die voor fokkerijdoeleinden is uitgevoerd, te erkennen om de moeder-kalfrelatie te bewijzen. Hierdoor zou een melkveehouder niet opnieuw een dna-analyse hoeven uit te voeren wanneer er al een merkertest is uitgevoerd. ‘De NVWA heeft dat nog in beraad, maar we zijn blij dat ze zich constructief opstellen en we via korte lijnen kunnen samenwerken.’

Algemeen belang

Van Noort geeft aan nog altijd alle begrip te hebben voor het onderzoek dat de minister heeft ingesteld naar aanleiding van het vaker dan normaal voorkomen van meerlingen. ‘Het dient het algemeen belang van de nieuwe derogatievraag aan Brussel en de exportpositie van Nederland.’ Overigens ging het onderzoek volgens Van Noort niet aan CRV voorbij. ‘Een aangevoerde tweeling op ons Dairy Breeding Center in Wirdum werd geblokkeerd. Ook wij hebben bewijslast bij de RVO moeten aanleveren’, aldus Van Noort. ‘We zijn blij nu weer een rol te kunnen spelen om veehouders te faciliteren bij het deblokkeren van hun bedrijf, waardoor een normale bedrijfsvoering weer mogelijk is.’


0 reacties

Door zeer intensief contact met de RVO en de NVWA mag CRV nu weer wijzigingen in diergegevens aanbrengen
vrijdag, 16 februari, 2018

De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) heeft CRV met onmiddellijke ingang toestemming gegeven om wijzigingen door te voeren in de diergegevens binnen haar eigen systemen.

Veehouders die bewijsmateriaal moeten verzamelen of wijzigingen moeten doorvoeren om hun bedrijf te deblokkeren, kunnen hiervoor contact opnemen met CRV en het bedrijf verzoeken de acties uit te voeren. CRV heeft per direct de capaciteit van de klantenservice opgeschaald om de verwachte toestroom van vragen aan te kunnen.

Vertrouwen in systeem CRV

Volgens Roald van Noort, directievoorzitter van CRV, is het opheffen van de restrictie tot stand gekomen door een zeer intensief contact met de RVO en de NVWA. ‘Gedurende dit proces konden we de afgelopen dagen helaas niet veel zeggen, waarvoor we onze excuses aanbieden’, aldus Van Noort. ‘Maar dit is het resultaat dat we hebben bereikt voor onze leden-veehouders, zoals het een coöperatie betaamt. Hieruit blijkt ook het vertrouwen dat de RVO heeft in de betrouwbaarheid van ons systeem en onze gegevensverwerking.’

Speciale commissie verdachte dierbewegingen

Veehouders die de klantenservice van CRV verzoeken om wijzigingen door te voeren in de CRV-systemen, krijgen na afloop een overzicht, dat als bewijsmateriaal kan dienen voor het deblokkeren van hun bedrijf bij de RVO.

CRV heeft wel een speciale commissie ingesteld, mocht een veehouder ‘met verdachte dierbewegingen’ zich bij CRV melden met het verzoek tot wijzigingen. Uiteindelijk kan via een directiebesluit de beslissing vallen om de gevraagde wijzigingen niet door te voeren en/of geen informatie te verstrekken. ‘Dit is een rol die CRV niet eerder heeft gehad, maar nu wel moet nemen met het oog op de Wet op de economische delicten’, aldus Van Noort.

Gegevens veilig

CRV benadrukt richting veehouders dat de gegevens en het verzoek om wijzigingen door te voeren door CRV volkomen veilig zijn. Van Noort: ‘We zullen dit vanuit de Wet bescherming persoonsgegevens ook niet rapporteren naar wie dan ook. Alleen als de NVWA opnieuw data van CRV vordert, kan het zijn dat er gegevens overlegd moeten worden aan de overheid.’

CRV heeft de overheid verzocht om de eigen merkertest, die voor fokkerijdoeleinden is uitgevoerd, te erkennen om de moeder-kalfrelatie te bewijzen. Hierdoor zou een melkveehouder niet opnieuw een dna-analyse hoeven uit te voeren wanneer er al een merkertest is uitgevoerd. ‘De NVWA heeft dat nog in beraad, maar we zijn blij dat ze zich constructief opstellen en we via korte lijnen kunnen samenwerken.’

Algemeen belang

Van Noort geeft aan nog altijd alle begrip te hebben voor het onderzoek dat de minister heeft ingesteld naar aanleiding van het vaker dan normaal voorkomen van meerlingen. ‘Het dient het algemeen belang van de nieuwe derogatievraag aan Brussel en de exportpositie van Nederland.’ Overigens ging het onderzoek volgens Van Noort niet aan CRV voorbij. ‘Een aangevoerde tweeling op ons Dairy Breeding Center in Wirdum werd geblokkeerd. Ook wij hebben bewijslast bij de RVO moeten aanleveren’, aldus Van Noort. ‘We zijn blij nu weer een rol te kunnen spelen om veehouders te faciliteren bij het deblokkeren van hun bedrijf, waardoor een normale bedrijfsvoering weer mogelijk is.’

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.