dinsdag, 7 november, 2017 Het online platform ‘het merk van de consument’ geeft Belgische burgers de mogelijkheid zelf de prijs van hun melk te bepalen. Begin volgend jaar wil supermarktketen Carrefour deze melk gaan verkopen. Met behulp van een online vragenlijst kunnen burgers aangeven welke productiecriteria in hun ogen belangrijk zijn. De burger kan zeven criteria invullen, waarbij de melkprijs gaat variëren tussen minimum 64 eurocent of maximum 1,06 euro. De consument kan daarbij kiezen of de boer goed moet beloond worden, waarbij de prijs gaat oplopen. Naar Frans voorbeeldDe bevraging is een initiatief van de van oorsprong Franse coöperatieve vereniging ‘Wie is de baas?’. Burgers kunnen onder meer kiezen tussen Belgische of andere melk, weidende of niet-weidende koeien of koeien gevoerd met lokaal geproduceerd voer. Aan de hand van de opgegeven criteria wordt vervolgens ook de prijs van de melk bepaald. In Vlaanderen is de melk begin 2018 in de winkelrekken van supermarkt Carrefour terug te vinden. In Frankrijk heeft de winkelketen het concept al met succes geïntroduceerd. Daar biedt de coöperatieve vereniging al meerdere producten aan. Het platform is hier te vinden.
0 reacties
|
Consument kan zelf kostprijs van melk kiezen bij Carrefour
Het online platform ‘het merk van de consument’ geeft Belgische burgers de mogelijkheid zelf de prijs van hun melk te bepalen. Begin volgend jaar wil supermarktketen Carrefour deze melk gaan verkopen.
Met behulp van een online vragenlijst kunnen burgers aangeven welke productiecriteria in hun ogen belangrijk zijn. De burger kan zeven criteria invullen, waarbij de melkprijs gaat variëren tussen minimum 64 eurocent of maximum 1,06 euro. De consument kan daarbij kiezen of de boer goed moet beloond worden, waarbij de prijs gaat oplopen.
Naar Frans voorbeeld
De bevraging is een initiatief van de van oorsprong Franse coöperatieve vereniging ‘Wie is de baas?’. Burgers kunnen onder meer kiezen tussen Belgische of andere melk, weidende of niet-weidende koeien of koeien gevoerd met lokaal geproduceerd voer. Aan de hand van de opgegeven criteria wordt vervolgens ook de prijs van de melk bepaald.
In Vlaanderen is de melk begin 2018 in de winkelrekken van supermarkt Carrefour terug te vinden. In Frankrijk heeft de winkelketen het concept al met succes geïntroduceerd. Daar biedt de coöperatieve vereniging al meerdere producten aan.
Het platform is hier te vinden.
REAGEER