Agrifirm realiseert lager netto resultaat in 2019


Agrifirm betaalt over 2019 een ledenvoordeel uit van 16 miljoen euro
vrijdag, 20 maart, 2020

Agrifirm heeft een lastig jaar achter de rug. Het nettoresultaat daalde van 44 miljoen in 2018 naar 17,2 miljoen vorig jaar.

Dit blijkt uit de jaarcijfers over 2019 die het bedrijf vandaag publiceerde.

Dalende afzet veevoeders

Aan de leden van de coöperatie Agrifirm wordt een totaal ledenvoordeel van 16 miljoen euro uitgekeerd. Vorig jaar was dit nog 28 miljoen. Agrifirm verklaart de daling van het resultaat uit lagere marges in Nederland en de gevolgen van de varkenspest in China. De netto-omzet liep terug met 19 miljoen euro tot 2,058 miljard euro, onder andere als gevolg van een dalende afzet van veevoeders.

Joint venture melkvee in China

Niettemin breidde de coöperatie ook vorig jaar de internationale activiteiten uit onder andere met de aankoop van mengvoerbedrijf Quartes in België en een joint venture met het Amerikaanse Land O’Lakes in China. Dit nieuwe bedrijf bundelt kennis, technologie en dienstverlening op het gebied van melkveevoeders.

Financiële positie gezond

‘We keren, dankzij de internationale activiteiten, ook over dit jaar meer uit aan onze leden dan de winst die we op de thuismarkt realiseren’, zegt CEO Dick Hordijk in een persbericht, Hij benadrukt dat de financiële positie van Agrifirm gezond blijft met een solvabiliteit van 57 procent en een goede liquiditeit.

 


0 reacties

Agrifirm betaalt over 2019 een ledenvoordeel uit van 16 miljoen euro
vrijdag, 20 maart, 2020

Agrifirm heeft een lastig jaar achter de rug. Het nettoresultaat daalde van 44 miljoen in 2018 naar 17,2 miljoen vorig jaar.

Dit blijkt uit de jaarcijfers over 2019 die het bedrijf vandaag publiceerde.

Dalende afzet veevoeders

Aan de leden van de coöperatie Agrifirm wordt een totaal ledenvoordeel van 16 miljoen euro uitgekeerd. Vorig jaar was dit nog 28 miljoen. Agrifirm verklaart de daling van het resultaat uit lagere marges in Nederland en de gevolgen van de varkenspest in China. De netto-omzet liep terug met 19 miljoen euro tot 2,058 miljard euro, onder andere als gevolg van een dalende afzet van veevoeders.

Joint venture melkvee in China

Niettemin breidde de coöperatie ook vorig jaar de internationale activiteiten uit onder andere met de aankoop van mengvoerbedrijf Quartes in België en een joint venture met het Amerikaanse Land O’Lakes in China. Dit nieuwe bedrijf bundelt kennis, technologie en dienstverlening op het gebied van melkveevoeders.

Financiële positie gezond

‘We keren, dankzij de internationale activiteiten, ook over dit jaar meer uit aan onze leden dan de winst die we op de thuismarkt realiseren’, zegt CEO Dick Hordijk in een persbericht, Hij benadrukt dat de financiële positie van Agrifirm gezond blijft met een solvabiliteit van 57 procent en een goede liquiditeit.

 

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.