EK-koeien binnen negen uur veilig in Colmar


De Nederlandse EK-koeien zijn geïnstalleerd in Colmar
woensdag, 15 juni, 2016

Maandagavond vertrokken we om negen uur vanuit Brakel en om half zes de volgende morgen konden we de eerste koeien in Colmar van de wagen laden. Met twee tussenstops duurde de reis minder dan negen uur. De reis verliep vlekkeloos en tijdens de tussenstops hebben we de koeien gecontroleerd en hooi gevoerd. Sommige koeien lagen perfect in die diepe laag stro, terwijl andere rustig wat hooi vraten.

Jacob Wijnker, EK-deelnemer

Ik ben meegereden met een van de twee vrachtwagens van Gerke van der Land transport. Dat was een bijzondere ervaring omdat je wel een unieke vracht mee hebt. Het rijden ging heel relaxed, bochten werden ruim genomen en er was geen haast. Naast alle koeien hadden we ook voor een week voer opgeladen en spullen voor de stand. Het was passen en meten om alles mee te krijgen, omdat sommige dingen, zoals ventilatoren en een kruiwagen, nogal incourante maten hebben. 


Na aankomst werden de koeien direct gemolken


Al snel lagen alle koeien te rusten

Lagere melkgift en minder volgevreten

Nadat de koeien in Colmar door een dierenarts waren gecontroleerd, hebben we de koeien meteen gemolken. Een deel van het EK-team was vooruitgereisd en had het strobed op de stand al in orde gemaakt. Na het melken konden de koeien daardoor meteen eten en liggen. Je zag dat de koeien moe waren, minder volgevreten en alles was vreemd voor ze. Ik zou het geen stress willen noemen, maar de melkgift was lager dan anders en al snel lagen alle koeien te rusten. Vanaf elf uur zijn we ze gaan wassen en opnieuw gaan voeren. Op deze manier krijgen ze snel het ritme te pakken dat we komende week zullen hanteren in de voorbereiding.


In de loop van dag 1 in Colmar zijn de eerste koeien geschoren

Spectaculaire hal en koeien

Ik heb al een rondje gelopen door de hallen en langs de concurrentie. Alle koeien zijn er inmiddels en het geeft een bijzonder gevoel als je die andere toppers ziet. Ook deze koeien zijn nog moe van de reis waardoor ze zich nog niet optimaal tonen, maar toch ziet het er nu al spectaculair uit.

Zo zou ik ook de hal met de keuringsring willen beschrijven: spectaculair. Het is een geweldige hal met grote tribunes waar volgens mij straks een geweldige sfeer kan ontstaan. Wanneer ik zo mijn rondje heb gemaakt en zie dat de koeien van ons team allemaal gezond liggen te herkauwen, dan heb ik echt zin in de komende dagen.


0 reacties

De Nederlandse EK-koeien zijn geïnstalleerd in Colmar
woensdag, 15 juni, 2016

Maandagavond vertrokken we om negen uur vanuit Brakel en om half zes de volgende morgen konden we de eerste koeien in Colmar van de wagen laden. Met twee tussenstops duurde de reis minder dan negen uur. De reis verliep vlekkeloos en tijdens de tussenstops hebben we de koeien gecontroleerd en hooi gevoerd. Sommige koeien lagen perfect in die diepe laag stro, terwijl andere rustig wat hooi vraten.

Jacob Wijnker, EK-deelnemer

Ik ben meegereden met een van de twee vrachtwagens van Gerke van der Land transport. Dat was een bijzondere ervaring omdat je wel een unieke vracht mee hebt. Het rijden ging heel relaxed, bochten werden ruim genomen en er was geen haast. Naast alle koeien hadden we ook voor een week voer opgeladen en spullen voor de stand. Het was passen en meten om alles mee te krijgen, omdat sommige dingen, zoals ventilatoren en een kruiwagen, nogal incourante maten hebben. 


Na aankomst werden de koeien direct gemolken


Al snel lagen alle koeien te rusten

Lagere melkgift en minder volgevreten

Nadat de koeien in Colmar door een dierenarts waren gecontroleerd, hebben we de koeien meteen gemolken. Een deel van het EK-team was vooruitgereisd en had het strobed op de stand al in orde gemaakt. Na het melken konden de koeien daardoor meteen eten en liggen. Je zag dat de koeien moe waren, minder volgevreten en alles was vreemd voor ze. Ik zou het geen stress willen noemen, maar de melkgift was lager dan anders en al snel lagen alle koeien te rusten. Vanaf elf uur zijn we ze gaan wassen en opnieuw gaan voeren. Op deze manier krijgen ze snel het ritme te pakken dat we komende week zullen hanteren in de voorbereiding.


In de loop van dag 1 in Colmar zijn de eerste koeien geschoren

Spectaculaire hal en koeien

Ik heb al een rondje gelopen door de hallen en langs de concurrentie. Alle koeien zijn er inmiddels en het geeft een bijzonder gevoel als je die andere toppers ziet. Ook deze koeien zijn nog moe van de reis waardoor ze zich nog niet optimaal tonen, maar toch ziet het er nu al spectaculair uit.

Zo zou ik ook de hal met de keuringsring willen beschrijven: spectaculair. Het is een geweldige hal met grote tribunes waar volgens mij straks een geweldige sfeer kan ontstaan. Wanneer ik zo mijn rondje heb gemaakt en zie dat de koeien van ons team allemaal gezond liggen te herkauwen, dan heb ik echt zin in de komende dagen.

0 reactiesREAGEER

Veeteelt stelt het erg op prijs dat je wilt reageren op een bericht. Vul hieronder je volledige naam (voor- en achternaam) en je emailadres in. Je reactie wordt dan meteen geplaatst. Wil je niet elke keer je naam en emailadres invullen? Dan kun je je eenmalig registreren. Zo ontstaat een omgeving waarin iedereen op een respectvolle manier kan reageren in plaats van anoniem afreageren.
You must have Javascript enabled to use this form.