vrijdag, 24 juni, 2016 Om zo efficiënt mogelijk te melken maakt Frank Maes uit Lommel doelbewust gebruik van vierwekelijkse mpr. Op die manier kan hij op regelmatige tijdstippen het rantsoen en de gezondheid van de koeien evalueren. Binnen 48 uur heeft ook de voeradviseur een blik op de getallen geworpen en worden mest, conditiescore en herkauwactiviteit, maar ook de kuilen zelf bekeken. Verhoging productieMet dit intensieve rantsoenadvies ging de productie in één jaar van 8000 naar 9000 kg. Als de stal vol is, is alleen nog winst te halen uit verhoogde producties en dat kan het beste met eigen voer. In deze video legt Frank Maes zijn visie uit.
0 reacties
|
Video: met mpr-getallen sturen op efficiënte rantsoenbenutting
vrijdag, 24 juni, 2016
Om zo efficiënt mogelijk te melken maakt Frank Maes uit Lommel doelbewust gebruik van vierwekelijkse mpr. Op die manier kan hij op regelmatige tijdstippen het rantsoen en de gezondheid van de koeien evalueren.
Binnen 48 uur heeft ook de voeradviseur een blik op de getallen geworpen en worden mest, conditiescore en herkauwactiviteit, maar ook de kuilen zelf bekeken.
Verhoging productie
Met dit intensieve rantsoenadvies ging de productie in één jaar van 8000 naar 9000 kg. Als de stal vol is, is alleen nog winst te halen uit verhoogde producties en dat kan het beste met eigen voer.
In deze video legt Frank Maes zijn visie uit.
0 reacties
REAGEER