zondag, 27 december, 2020 Bijna de helft van de Zwitserse zwartbonte holsteinkoeien wordt geïnsemineerd met gesekst sperma. Dat schrijft het vakblad Braunvieh na een analyse van de inseminatiecijfers van boekjaar 2019/2020. Vooral gesekst sperma bij jerseyBij de zwartbonte holsteinkoeien werd 48,8 procent geïnsemineerd met gesekst sperma, bij brown swiss lag dat percentage op 36,2 procent. Bij de jerseys is de inzet van gesekst sperma het grootst: 65,7 procent. Bij de jerseys werd ook procentueel het meest geïnsemineerd met vleesstieren. Iets meer dan 49 procent van de jerseykoeien kreeg een vleesstier als partner. Bij de zwartbonte holsteinkoeien lag dat op 44 procent, bij brown swiss op bijna 48 procent.
0 reacties
|
Helft Zwitserse holsteinkoeien geïnsemineerd met gesekst sperma
zondag, 27 december, 2020
Bijna de helft van de Zwitserse zwartbonte holsteinkoeien wordt geïnsemineerd met gesekst sperma.
Dat schrijft het vakblad Braunvieh na een analyse van de inseminatiecijfers van boekjaar 2019/2020.
Vooral gesekst sperma bij jersey
Bij de zwartbonte holsteinkoeien werd 48,8 procent geïnsemineerd met gesekst sperma, bij brown swiss lag dat percentage op 36,2 procent. Bij de jerseys is de inzet van gesekst sperma het grootst: 65,7 procent.
Bij de jerseys werd ook procentueel het meest geïnsemineerd met vleesstieren. Iets meer dan 49 procent van de jerseykoeien kreeg een vleesstier als partner. Bij de zwartbonte holsteinkoeien lag dat op 44 procent, bij brown swiss op bijna 48 procent.
0 reacties
REAGEER