dinsdag, 3 mei, 2022 Volgens Liba advisering is het gemiddelde saldo per koe de laatste jaren niet zo hoog geweest als in 2021. Het saldo was in 2021 gemiddeld 1770 euro, 440 euro meer dan in 2020. De variatie tussen bedrijven is volgens het adviesbureau erg groot. Het saldo per koe loopt uiteen van 1200 tot 2300 euro. De stijging is volgens Liba vooral te danken aan de toenemende melkopbrengsten. Die gaat omhoog door een stijgende melkproductie en een hoge melkprijs. De melkprijs bedroeg in 2021 gemiddeld 36,59 euro per 100 liter meetmelk. Naar verwachting zal die voor 2022 nog hoger uitvallen. Managen op voersaldoDe productiekosten zijn echter ook gestegen. Uit de bedrijfseconomische boekhoudresultaten van Liba is te zien dat de krachtvoerkosten zijn gestegen met 1,2 euro per 100 liter meetmelk vergeleken met 2020. Die stijging wordt verklaard door de mindere ruwvoerkwaliteit van 2021, maar ook is er al een grondstofprijsstijging die meetelt. Volgens Liba gaan de krachtvoerprijzen alleen maar verder omhoog. De afgelopen maanden stegen deze sneller dan de melkprijs, waardoor veehouders vooral op voersaldo zullen moeten managen.
0 reacties
|
Saldo per koe 440 euro gestegen in 2021
![]() |
Volgens Liba advisering is het gemiddelde saldo per koe de laatste jaren niet zo hoog geweest als in 2021. Het saldo was in 2021 gemiddeld 1770 euro, 440 euro meer dan in 2020.
De variatie tussen bedrijven is volgens het adviesbureau erg groot. Het saldo per koe loopt uiteen van 1200 tot 2300 euro. De stijging is volgens Liba vooral te danken aan de toenemende melkopbrengsten. Die gaat omhoog door een stijgende melkproductie en een hoge melkprijs. De melkprijs bedroeg in 2021 gemiddeld 36,59 euro per 100 liter meetmelk. Naar verwachting zal die voor 2022 nog hoger uitvallen.
Managen op voersaldo
De productiekosten zijn echter ook gestegen. Uit de bedrijfseconomische boekhoudresultaten van Liba is te zien dat de krachtvoerkosten zijn gestegen met 1,2 euro per 100 liter meetmelk vergeleken met 2020. Die stijging wordt verklaard door de mindere ruwvoerkwaliteit van 2021, maar ook is er al een grondstofprijsstijging die meetelt. Volgens Liba gaan de krachtvoerprijzen alleen maar verder omhoog. De afgelopen maanden stegen deze sneller dan de melkprijs, waardoor veehouders vooral op voersaldo zullen moeten managen.
REAGEER