vrijdag, 23 maart, 2018 Om landbouwdata te delen gaan Vlaamse organisaties vanaf april aan de slag met het ontwikkelen van een infrastructuur om data te delen. Deze zogenaamde ‘DataHub voor AgroFood’ is een soort elektronische snelweg voor data op het boerenerf die het uitwisselen van data mogelijk maakt. Onderzoeksinstelling ILVO werkt in het project samen met het Innovatief Bedrijvennetwerk Smart Digital Farming (SDF) en met zes bedrijven en landbouworganisaties: AVEVE, Boerenbond, CRV, DGZ, Innovatiesteunpunt en Milcobel. Boer blijft eigenaar dataVolgens de organisaties kan het delen van data grote voordelen opleveren, zoals administratieve ontzorging van veehouders, optimalisatie van input en meer inzicht krijgen in de bedrijfsvoering. De boer blijft wel eigenaar van de data en hij krijgt een centrale rol in de uitwisseling van data. Hij bepaalt welke andere partijen toegang krijgen tot zijn data. JoinData in NederlandOnder de naam JoinData werken ook in Nederland verschillende organisaties en bedrijven aan het versnellen van processen rondom het slim gebruik van data op het boerenerf. Behalve FrieslandCampina, CRV en Agrifirm participeren ook LTO Nederland, EDI-Circle en de akkerbouwcoöperaties Cosun en Avebe daarin.
0 reacties
|
Vlaamse bedrijven werken aan digitale snelweg om data te delen
Om landbouwdata te delen gaan Vlaamse organisaties vanaf april aan de slag met het ontwikkelen van een infrastructuur om data te delen. Deze zogenaamde ‘DataHub voor AgroFood’ is een soort elektronische snelweg voor data op het boerenerf die het uitwisselen van data mogelijk maakt.
Onderzoeksinstelling ILVO werkt in het project samen met het Innovatief Bedrijvennetwerk Smart Digital Farming (SDF) en met zes bedrijven en landbouworganisaties: AVEVE, Boerenbond, CRV, DGZ, Innovatiesteunpunt en Milcobel.
Boer blijft eigenaar data
Volgens de organisaties kan het delen van data grote voordelen opleveren, zoals administratieve ontzorging van veehouders, optimalisatie van input en meer inzicht krijgen in de bedrijfsvoering. De boer blijft wel eigenaar van de data en hij krijgt een centrale rol in de uitwisseling van data. Hij bepaalt welke andere partijen toegang krijgen tot zijn data.
JoinData in Nederland
Onder de naam JoinData werken ook in Nederland verschillende organisaties en bedrijven aan het versnellen van processen rondom het slim gebruik van data op het boerenerf. Behalve FrieslandCampina, CRV en Agrifirm participeren ook LTO Nederland, EDI-Circle en de akkerbouwcoöperaties Cosun en Avebe daarin.
REAGEER